poniedziałek, 10 kwiecień 2017 00:00

Puchar Burmistrza Gorlic - edycja 2017

Napisane przez Łukasz Kosiba
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 9 kwietnia odbyła się kolejna już edycja Pucharu Burmistrza Gorlic w wędkarstwie muchowym. Po raz pierwszy zawody rozegrano wraz z turą na wodzie stojącej a konkretnie na stawie nr 2 w Kobylance. O ile zawody te rokrocznie cechuje wysoka frekwencja o tyle nałożenie się terminu innych imprez spowodowało, że wystartowało tylko 16 zawodników. Każdy z uczestników łowił więc 3 godziny na stawie oraz 3 na odcinku „złów i wypuść" na Ropie. Stosowane przynęty różniły się znacząco pomiędzy rzeką i stawem. Na tym ostatnim prym wiodły imitacje pijawek - najczęściej białych i czarnych, na Ropie tradycyjnie wiosenne wzory nimf tj chydropsyche, parkinsony, zajączki i nieśmiertelne brązki. Część zawodników próbowała skusić pstrągi streamerem ale bez większych efektów. Jak nasza Ropa potrafi być kapryśna mógł doświadczyć kolega Krzysiek, bezapelacyjnie wygrywając turę na stawie a potem zanotował 0 łowiąc na sektorze... pod domem :-)

Ogólnie złowiono:

1. Staw = 23szt średnia długość 43cm największy tęczak 61cm

2. Ropa = 20szt średnia długość 34cm największy potok 45cm


Burmistrz Gorlic Rafał Kukla wręczył tegoroczny puchar Koledze Edwardowi Urbanikowi, który łącznie w obu turach okazał się najlepszy. Kolejne miejsca zajęli nasi Koledzy Paweł Wal i Maciej Wal.

GRATULUJEMY!

Tegoroczne zawody obok Urzędu Miasta Gorlice sponsorowali: Sklep Wędkarski BIG FISH, Garbarnia Klęczany - producent tub wędkarskich, VISION Polska. Składamy podziękowania dla Restauracji Orchidea za umożliwienie zorganizowania bazy zawodów, miłą i niezwykle urodziwą obsługę oraz doskonałe jedzenie!

Czytany 95 razy Ostatnio zmieniany środa, 19 grudzień 2018 20:06