poniedziałek, 29 sierpień 2022 19:25

Spławikowy puchar Prezesa koła Miasto Gorlice 2022 - relacja

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W niedzielę 28 sierpnia odbyły się na stawach w Kobylance pierwsze organizowane przez nas zawody spławikowe o puchar Prezesa Koła PZW Miasto Gorlice. W sumie impreza troszkę eksperymentalna i do końca nie wiedzieliśmy na jaką frekwencję możemy liczyć.

Okazało się że duch w narodzie nie umiera i zawodników nie zabrakło - łącznie nad stawem stawiło się 26 osób. Jedyną dozwoloną metodą był oczywiście spławik. Woda po ostatnich upałach nie napawała optymizmem, nie dość że ciepła to jeszcze sporo niższa niż zwykle. Faktycznie ryby nie chciały współpracować. O ile w przypadku zawodów dziecięcych w dyscyplinie spławikowej trzeba uwzględnić braki w doświadczeniu to tym razem łowili koledzy mający za sobą wiele lat doświadczenia. Niestety i to nie pomogło. Wyniki zawodów przedstawiają się następująco:

Miejsce III Robert Florian (2,9kg),
Miejsce II Daniel Wrona (4,75kg),
Miejsce I i Puchar Prezesa zdobył Tomasz Wojna z wynikiem (5,5kg ryb)

 

W siatkach zawodników meldowały się głównie leszcze, kilka karpi i jeden amur. Pechowcem zawodów okazał się zdobywca 2 miejsca Daniel Wrona, który nie dociągnął do wagi około 8kg karpia. Po 50 minutach holu ryba spadła.

Po zawodach odbył się tradycyjny grill, rozdaliśmy też cenne nagrody. Dla zainteresowanych - już za ok 2 tygodnie kolejne zawody z cyklu GP KARPIOWEGO - zapraszamy!

Czytany 610 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 sierpień 2022 19:38