niedziela, 16 kwiecień 2023 12:29

Spławikowe mistrzostwa koła - relacja

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W dniu 16 kwietnia na Łowisku Kobylanka odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Koła PZW MIASTO GORLICE. Przyzwyczailiśmy się, że zawody spławikowe zawsze gromadzą nad wodą dużą ilość wędkarzy. Nie inaczej było w dniu dzisiejszym – na starcie stawiło się 25 zawodników w tym 3 juniorów.

Pogoda dopisała, było po prostu przyjemnie, lekki wiatr słoneczko znośna temperatura. Po rozlosowaniu stanowisk rozpoczęło się nęcenie a następnie uczestnicy przystąpili do łowienia. Niestety większość zawodników nie miała okazji do wykazania się emocjonującym holem. Na 25 zawodników było aż 16 zer. Taka sytuacja zdarzyła się nam chyba po raz pierwszy. Nie znaczy to, że nie było ładnych ryb.

Przede wszystkim popisał się Piotrek Przybyłowicz deklasując resztę uczestników pięknymi leszczami. A złowił ich w 4 godziny ponad 7 kg. Tym samym został mistrzem Koła. Kolejne miejsca zajęli: Łukasz Kopacz oraz Grzegorz Podsobiński. Łącznie w siatkach znalazło się ponad 15kg ryb.  Spośród juniorów rybami mógł się pochwalić tylko Kacper Zabielny. Po zakończeniu zawodów i grillu, rozdaliśmy nagrody seniorom i wszystkim juniorom. Gratulacje dla Piotrka Przybyłowicza i słowa uznania za przekazanie swojej nagrody na rzecz juniorów.

Dziękujemy wszystkim za udział. Do zobaczenia za rok!

Czytany 609 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 16 kwiecień 2023 15:23