sobota, 20 styczeń 2018 00:00

Walne Gromadzenie 20 stycznia 2018 - krótka relacja

Napisane przez Łukasz Kosiba
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zgodnie z wymogami Statutu i tradycją organizowania walnych początkiem stycznia tak i w tym roku, w dniu 20 stycznia odbyło się w Sali Domu Nauczyciela Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Koła PZW „Miasto Gorlice". Gośćmi spotkania byli Starosta Powiatu Gorlice Jerzy Nalepka, Członek Prezydium ZO PZW NS Michał Cebula, Wiceprezes Koła PZW Rafineria Jasło Kazimierz Zięba, Członek Zarządu Koła PZW Biecz Piotr Zapert. Niestety tradycyjnie też zainteresowanie wśród wędkarzy spotkaniem okazało się szczątkowe. Na ponad 600 członków, czas na to aby przyjść znalazło 35 osób... To bolączka wszystkich Kół PZW, co nie zmienia faktu, że zwykle na zebraniach brakuje tych, których najwięcej słychać na FB, nad wodą lub u naszego skarbnika w sklepie. Nie wstyd Wam Panowie?  

Wręczyliśmy dyplomy z ubiegłorocznych imprez sportowych w Kole, ponadto odznakę za zasługi dla Okręgu PZW w Nowym Sączu otrzymał Kol Artur Musiał, a srebrną odznakę za multum pracy jaką wykonał w ostatnich latach dla Koła otrzymał Marek Potyrała - GRATULUJĘ. W swoim przemówieniu Starosta Gorlicki Pan Jerzy Nalepa podkreślił rolę jaką pełni Koło w ochronie wód oraz edukacji ekologicznej młodzieży. Przekazał również informacje dotyczące odpadów toksycznych w Rafinerii Glimar. W opinii Pana Starosty na chwilę obecną bezpośredniego zagrożenia skażeniem niema. Następnie głos zabrał Kol. Kazimierz Zięba, który jak zwykle ciepło odniósł się do działalności naszego Koła oraz omówił działalność Porozumienia Kół Jasło - Biecz - Gorlice. W drodze uchwał przyjęto preliminarz Koła na 2018 rok i plan działania, przyjęto uchwałami sprawozdania Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego.

Częścią najbardziej wyczekiwaną przez wędkarzy jest punkt porządku obrad „DYSKUSJA" W jej trakcie wędkarze zwracali uwagę szczególnie na:

- konieczność bardziej sprawiedliwego rozwiązania finansowania zarybień Klimkówki, gdzie środki z podwyższonych opłat za łódkę płacone głównie przez spinningistów nie licują z równoczesnym zakazem połowu w nocy z łódki. Wskazano na konieczność równorzędnego traktowania w zakazach zarówno łowiących z łódki jak z brzegu. 
- konieczność podjęcia działań skierowanych na odbudowę bazy pokarmowej ryb drapieżnych na Klimkówce,
- konieczność zmian w opłatach za łowisko Kobylanka. 

W trakcie zebrania przegłosowano też następujące wnioski:
Wniosek o rozdzieleniu opłat na łowisku Kobylanka na poszczególne stawy

Wniosek o całkowitym zakazie łowienia na Klimkówce w nocy

Wniosek o zatrudnieniu przez Okręg całorocznym strażników okręgowych
w Gorlicach
 
Wniosek o obniżeniu górnych wymiarów widełkowych do sandacz 80cm, szczupak 80, głowacica 90cm, boleń 80cm, okoń 40cm
 
Wniosek o zwrócenie się do ZG PZW ws podjęcia działań mających na celu zwiększenie kar za kłusownictwo
 
Wniosek o aneksowanie operatu rybackiego w celu umożliwienia zarybienia Klimkówki drobnicą
 
Wniosek o zróżnicowanie opłat w Okręgu w zależności od stosowania formuły no kill
 
Wniosek o rozdziale opłat na łowisku Kobylanka w zależności od stosowania formuły no kill
 
Wniosek o zakazie łowienia na Klimkówce metodą muchową od 1 stycznia do 31 maja
 
Wniosek o zmniejszenie limitów połowu w o/NS do: pstrąg 3 szt, szczupak sandacz (łącznie 3 szt) - na miesiąc
 

Dziękuję wszystkim uczestnikom za obecność

 

Czytany 185 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 17 grudzień 2018 08:56