poniedziałek, 04 luty 2019 11:24

Krótkie podsumowanie walnego zgromadzenia

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

W dniu 19 stycznia 2018 r, w Sali Domu Nauczyciela odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Koła PZW „Miasto Gorlice”. Swoją obecnością zaszczycili nas: Skarbnik Okręgu PZW NS – Andrzej Róg, Pan Sekretarz Rady Miasta Gorlice – Daniel Janeczek, Członek Zarządu Koła PZW Biecz - Piotr Zapert, Członek Zarządu Koła PZW Rafineria Jasło - Maciej Kosiba. Po przywitaniu gości, odczytaniu sprawozdań Zarządu, Sądu Koleżeńskiego, Komisji Rewizyjnej przegłosowaliśmy plan pracy na otwarty już sezon oraz oczywiście budżet. Ponieważ Koło posiada stabilną od lat ilość członków i nie przewidujemy jakichś strategicznych wydatków, kształt budżetu jest niemal identyczny jak rok wcześniej. Zapoznaliśmy również obecnych z preliminarzem wydatków na łowisko w Kobylance.

Po zakończeniu części sprawozdawczej i przyjęciu koniecznych uchwał otwarta została dyskusja. Wśród tematów, które interesowały wędkarzy dominowały tradycyjnie te związane z przepisami połowu oraz finansowaniem zarybień na naszych wodach – poniżej zamieszczamy zgłoszone wnioski. Niestety przy niezmiennej ilości członków w naszym Kole z roku na rok obserwujemy spadające zainteresowanie tym co dzieje się w naszych strukturach. Dotyczy to tak prac na wszystkich płaszczyznach działalności jak i niestety nawet obecności na Walnym Zgromadzeniu. W zebraniu uczestniczyło w tym roku… 26 osób co jest niechlubnym rekordem. Niestety, zainteresowanie Kołem dla przytłaczającej ilości wędkarzy kończy się w momencie opłacenia karty wędkarskiej, dla organizacji społecznej jest to swego rodzaju patologia.

ZGŁOSZONE WNIOSKI:

 • Wniosek do ZO PZW o zwiększenie kwoty wydatków na ochronę wód.
 • Wniosek do ZO PZW ws zastąpienia opłaty za wędkowanie z łodzi na opłatę za połów na zbiornikach zaporowych – sprawiedliwą wobec wywożących przynętę.
 • Wniosek do RPK Jasło Biecz Gorlice o to aby niewykorzystana kwota na zarybienie stawu nr 1 dużym karpiem nie przepadała, a przechodziła na rok kolejny.
 • Wniosek do ZO PZW o zbadanie statusu znaku zakazu wjazdu przy drodze do jeziora Klimkówka i poczynienie starań o możliwość swobodnego slipowania łodzi.
 • Wniosek do ZO PZW o wprowadzeniu jednolitej opłaty dla wędkujących muchą i spinningiem w okresie tarła pstrąga potokowego – w miejsce dopłaty za głowacicę.
 • Wniosek do ZO PZW o zatrudnieniu całorocznym strażników okręgowych w Gorlicach.
 • Wniosek do ZO PZW o objęcie zasadą „no kill” głowacicy na wodach całego okręgu.
 • Wniosek do ZO PZW o doprecyzowanie zasad wywożenia przynęty i objęciu ich dopłatą.
 • Wniosek do ZO PZW o udzielenie informacji które wody zarybiane są rybą produkowaną przez o/NS.
 • Wniosek do ZO PZW przeznaczenie 20% zysku Okręgu na zarybienia wód pstrągiem potokowym 2+.
 • Wniosek do ZO PZW o zakup pontonu z silnikiem elektrycznym dla Strazy Okręgu w Gorlicach.
Czytany 2540 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 04 luty 2019 20:01