środa, 22 styczeń 2020 20:07

Walne zgromadzenie sprawozdawcze za rok 2019

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dniu 18 stycznia, w Sali Domu Nauczyciela, odbyło się ostatnie w tej kadencji Walne Zebranie Sprawozdawcze naszego Koła. Odwiedzili nas: burmistrz Gorlic Łukasz Bałajewicz, Członek Prezydium ZO Michał Cebula, prezes zarządu koła Rafineria Jasło Maciej Kosiba oraz komendant SSR Mirosław Nabożny.

Tradycyjnie dopełniono formalności związanych z odczytaniem sprawozdań, zatwierdzeniem preliminarza oraz planów na 2020 rok. Kilka słów do uczestników skierował burmistrz, omówił bieżący status procedury likwidacji nielegalnego składowiska odpadów na terenie byłej rafinerii. Dyskusja została zdominowana tematem finansowania strażników okręgowych w Gorlicach – co też przełożyło się na składane wnioski. Spotkanie trwało do godziny 17.00.

Szanowni Koledzy i Koleżanki, kolejne Walne Zgromadzenie, czyli to za rok, będzie już wyborczym. Piszę o tym w kontekście tragicznej więc frekwencji na zebraniach. W tym roku zainteresowanie zebraniem wykazało ledwo 25 osób. To oczywiście nie jest tylko problemem naszego Koła, tak wyglądają zebrania praktycznie we wszystkich Kołach PZW. Warto tu zwrócić uwagę na fakt że najwyższa frekwencja notowana jest w małych, wiejskich kołach, natomiast w miastach i funkcjonujących w nich dużych kołach frekwencja jest wszędzie katastrofalna! Jestem absolutnie przekonany że skutkiem takiej sytuacji będzie z czasem urealnienie i rozdzielenie opłat, na te niższe dla członków PZW, którzy są zainteresowani działalnością w stowarzyszeniu oraz tych którzy są związkowcami tylko z nazwy, a faktycznie są po prostu klientami PZW. Biorąc pod uwagę strukturę demograficzną i sytuację ekonomiczną naszego Kraju zmiany nastąpić muszą, pytanie tylko kiedy.

W załączeniu zamieszczam sprawozdanie z pracy Koła „Miasto Gorlice” dla naszych wędkarzy, także tych którzy mając kontakt z Kołem tylko przy wnoszeniu opłat wylewają z siebie pokłady pretensji do kolegów, którym jeszcze chce się dla PZW pracować.

 

Czytany 1187 razy Ostatnio zmieniany środa, 22 styczeń 2020 20:23