sobota, 19 styczeń 2013 00:00

Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo - Wyborcze, styczeń 2013

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Walne zgromadzenie, które odbyło się 19 stycznia 2013 roku było dla nas szczególnym. To nie tylko podsumowanie minionego roku, ocena pracy Zarządu Koła w kończącej się kadencji 2008-2012 ale dodatkowo była to okazja do przyjrzenia się jak zaczynała się działalność naszego Koła, kiedy to 10 lat temu powstało, jaką pozycję zajmujemy obecnie i w jakim kierunku chcemy się rozwijać. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy przyszliście! Pokazujecie, że członkostwo w takiej organizacji społecznej jaką jest PZW nie sprowadza się tylko do obowiązku regulowania składek! Dziękujemy za przybycie także naszym Przyjaciołom: Burmistrzowi Gorlic Witoldowi Kochanowi, Staroście Powiatu Mirosławowi Wędrychowiczowi, przedstawicielom SSR: Mirosławowi Nabożnemu i Franciszkowi Witkowi a także: Prezesowi Koła PZW Biecz Stanisławowi Kozieniowi i reprezentującemu Koło PZW Jasło Rafineria Stanisławowi Gorczycy.

Biorąc pod uwagę kwestie formalne - ustępujący Zarząd otrzymał absolutorium, wybrano także nowy Zarząd, który będzie pracował przez kolejne 4 lata. Prezesem naszego Koła na następną kadencję został wybrany Łukasz Kosiba. Po wcześniejszych czterech latach "prezesury" Łukasza nie mamy wątpliwości, że jest motorem napędzającym naszą działalność i osobą która potrafi cały czas zarażać nas swoim entuzjazmem. Ile go to kosztuje czasu i pracy (a czasem zdrowia) wie chyba tylko On...

Skład władz Koła został uzupełniony o Krzysztofa Gawlika i Piotra Przybyłowicza (zastąpili kończących zasiadanie w Zarządzie Marka Lianę i Mariana Wronę). Nasi nowi Koledzy mimo tego, że formalnie zaczynają dopiero pracę w Zarządzie, to tak na prawdę od wielu lat aktywnie działają w wędkarskim środowisku i wielokrotnie wspierali nasze inicjatywy, dlatego też witamy Was z wielką radością! Dzisiejsze Walne Zgromadzenie było także okazją do uhonorowania naszych Kolegów wyróżnieniami nadawanymi przez Okręg PZW - srebrną odznakę otrzymał Stefan Szary. Także zwycięzcy zmagań sportowych odebrali pamiątkowe puchary i dyplomy.

Dyskusja, będąca częścią obrad, dotyczyła spraw najbardziej nas interesujących i często wywołujących emocje. Omawiano m in. przyszłość i charakter naszego odcinka no kill, potrzebę zmiany niektórych złych praktyk związanych z zarybieniami, obowiązujące limity i wymiary ochronne a także zwrócono uwagę na możliwości wpływania na poprawę zarządzania majątkiem i wynikiem ekonomicznym Okręgu PZW w Nowym Sączu. Warto zwrócić uwagę, że mimo tego iż pojawiały się bardzo różne poglądy to dyskusja miała charakter merytoryczny - za co bardzo dziękujemy. Bardzo interesujące były także wystąpienia przedstawicieli SSR, przybliżyli nam działalność straży w minionym roku, priorytety na następne lata, potrzeby i problemy, z którymi najbardziej się borykają. Dość powiedzieć, że ani Mirek ani Franciszek takiej owacji z sali chyba się nie spodziewali a świadczy to tylko o tym, że mimo tak trudnej roli w jakiej występują w swojej działalności społecznej to wszyscy potrafimy docenić to co SSR robi i ile nasze wody zawdzięczają Waszej pracy!

Czytany 1089 razy