poniedziałek, 05 czerwiec 2023 20:15

Zawody z okazji dnia dziecka 04.06.2023 - relacja

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W dniu 4 czerwca, na stawach w Kobylance, zostały rozegrane zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Zawody tegoroczne były jubileuszowe bo organizowaliśmy je po raz 20-ty. Szmat czasu za nami, wiele się zmieniło na świecie, a jednak uśmiechy dzieci nad wodą pozostały ujmujące. 

Pogoda dopisała jak nigdy, słoneczko, bez upału, bez wiatru – po prostu super! Nad stawem doliczyliśmy się ponad 150-ciu osób z tego 67 zawodników w tradycyjnych trzech kategoriach. Rybki brały w zasadzie na wszystko: na robaka i kukurydzę i co tam kto miał w zanadrzu. Na uwagę zasługują przepiękny 3,5 kg karp złowiony przez Dawida Dobosza, a także dwa ogromne karasie i wcale nie mniejsza wzdręga, złowione przez pozostałe dzieci. Walka rozgrywała się do samego końca o czym świadczy, że w jednym przypadku o kolejności zadecydował… 1 gram, a w drugim przy tej samej wadze większa ilość ryb. Ogółem dzieciaki złowiły 31kg karpi Leszczy, karasi, płoci, okoni, amurów. A miejsca kształtowały się następująco:

Chłopcy:

1.       Kacper Zabielny

2.       Dawid Dobosz

3.       Nikodem Cucura

 

Dziewczęta: 

1.       Aleksandra Trybus

2.       Amelia Kosiba

3.       Emilia Wiktorska

 

Dzieci:

1.       Milan Dziedzic

2.       Amanda Bugno

3.       Marcelina Smołkowicz 

Zawody zakończyły się grillem, były też atrakcyjne nagrody dla zwycięzców a dla wszystkich paczki słodyczy. Na koniec dwa słowa ode mnie. Nigdy nie dziękuję przy okazji zawodów kolegom z Koła ale dwadzieścia lat zobowiązuje aby złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym bez których zawody nie były by tym czym są. Kolegom i koleżankom jeżdżącym za prowiantem i paczkami, kolegom sędziującym, kolegom  grillującym, kolegom drukującym dyplomy i plakaty, kolegom koszącym łowisko i dbającym o wygląd łowiska. Tym wszystkim, kolegom i koleżankom bardzo dziękuję – jesteście the best! Do zobaczenia za rok!

Czytany 981 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 czerwiec 2023 21:31