środa, 14 styczeń 2009 00:00

Jak zostać wędkarzem?

Napisane przez Łukasz Kosiba
Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Wędkarstwo to piękne hobby, pasja... a dla wielu z nas sposób na życie. Nie tylko pozwala odpocząć od zgiełku dnia codziennego ale uczy także szacunku dla dzikiej przyrody a zdarza się że dzięki wspólnej pasji uda ci się zawiązać przyjaźnie które przetrwają całe życie.

Trzeba jednak wiedzieć, że łowienie ryb w polskich wodach nie sprowadza się wyłącznie do kupna wędki - ale wymaga także posiadania uprawnień do dokonywania amatorskiego połowu ryb. Jak takie uprawnienia można uzyskać?
Co powinieneś wiedzieć?

Organizacja zrzeszająca większość wędkarzy w Polsce to Polski Związek Wędkarski czyli w skrócie PZW. W Gorlicach zapraszamy cię do Koła PZW „Miasto Gorlice”. Do połowu ryb na wędkę potrzebne będą trzy dokumenty: 

  • karta wędkarska - czyli rodzaj wędkarskiego prawa jazdy (wydawana jest dożywotnio dorosłym i młodzieży od lat 14) 
  • legitymacja wędkarska (książeczka do której po uiszczeniu opłat zostaną wklejone specjalne znaczki) 
  • rejestr połowu (książeczka która służy rejestrowaniu daty i miejsca połowu a także złowionych ryb, ten dokument zawsze na koniec roku kalendarzowego zwracasz do koła którego jesteś członkiem) 

Jak zdobyć te trzy dokumenty? 

  1. Powinieneś zgłosić chęć przystąpienia do Koła PZW „Miasto Gorlice”. Możesz to zrobić w sklepie Wędkarskim Big Fish w Gorlicach (na przeciw LO Kromera). Tam zostaniesz poinformowany o terminie egzaminu na kartę wędkarską oraz otrzymasz regulaminy który powinieneś opanować. 
  2. Po pozytywnym wyniku egzaminu powinieneś udać się do Starostwa Powiatowego. Będą ci potrzebne dwa zdjęcia legitymacyjne, to tutaj otrzymasz kartę wędkarską.
  3. Z kartą wędkarską w kieszeni powinieneś przyjść do Sklepu Big Fish w Gorlicach (na przeciw LO Kromera) gdzie skarbnik koła „Miasto Gorlice” wyda ci legitymację wędkarską do której wklei drugie z Twoich zdjęć oraz rejestr połowu. Po dokonaniu opłat, których wysokość podawana jest do wiadomości co roku w grudniu - jesteś pełnoprawnym członkiem związku.

Wszelkich dodatkowych informacji możesz zasięgnąć w sklepie Wędkarskim Big Fish (naprzeciw LO Kromera). Jeśli potrzebujesz pomocy lub dodatkowych informacji zawsze możesz do nas napisać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

siedziba koła:

 

 

Czytany 2800 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 27 styczeń 2019 23:28