środa, 01 kwiecień 2020 20:47

Komunikat Prezesa ZG PZW

Napisane przez Łukasz Klara
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Poniżej komunikat Prezesa ZG PZW, dotyczący aktualnej sytuacji.

Od 1 kwietnia br. Rząd Polski wprowadził kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Od tego dnia do odwołania m.in. każda osoba do 18 roku życia z domu może wyjść tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, plaże, hotele i miejsca noclegowe będą zamknięte. Czyli ograniczenia dotyczą korzystania m.in z terenów zielonych pełniących funkcje publiczne.

Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce, Zarząd Główny Polskiego Związku Wędkarskiego prosi o powstrzymanie się od uprawiania wędkarstwa.

 Okręgi Polskiego Związku Wędkarskiego wywiązując się ze zobowiązań w stosunku do Skarbu Państwa przeprowadzają zarybienia, a Społeczna Straż Wędkarska prowadzi działania ochronne.

Większość Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia. Przykłady z innych krajów pokazują, że kluczem do ograniczenia zakażeń jest maksymalne ograniczenie kontaktów i pozostanie w domach.

Za wszelką cenę musimy zahamować tempo, w jakim dochodzi do dalszej transmisji wirusa.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów wydawanych przez organa administracji państwowej i samorządowej.

 Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad!

 

 Prezes Zarządu Głównego

 Teodor Rudnik

Jednoczensie informujemy, że w przypadku wyjścia nad wodę istnieje zagrożenie potraktowania tego faktu przez policję jako złamanie rozporządzenia i nałożenie mandatu w wysokości od 5 tyś zł.

Czytany 511 razy Ostatnio zmieniany środa, 01 kwiecień 2020 20:55